BUFOR WYDRUKU - UK-SYSTEM

Przejdź do treści

Menu główne:

BUFOR WYDRUKU

OFERTA > WAGI - Akcesoria

Bufor wydruku         MBW-AT128/UK

Bufor wydruku jest urządzeniem służącym do podłączenia drukarek paragonowych sterowanych transmisją szeregową poprzez  RS232 do systemów wagowych – terminali wagowych – pracujących w trybie transmisji ciągłej a więc takiej jaka jest wymagana do współpracy z komputerem czy też wyświetlaczem wagowym. Urządzenie doskonalae sprawdza się w przypadku gdy mamy do dyspozycji tylko jeden port szeregowy UART RS232 a chcemy podłaczyć w systemie wagowym jednocześnie drukarkę paragonową oraz wyświetlacz wagowy lub komputer. Bufor posiada również konwerter RS232 na RS 485, dzieki któremu do terminala wagowego możemy podłączyć urzadzenia po lini RS485. Sterowanie wydrukiem odbywa się poprzez naciśniecie czerwonego przycisku umieszczonego na przednm panelu urządzenia . W chwili naciśnięcia przycisku zostaje wygenerowany do drukarki ciag znaków informujących o aktualnej dacie , godzinie , masie na wadze oraz innych linijek na wydruku jak.: stopka wydruku , nagłówek itd. Jeśli w chwili naciśnięcia przycisku , oprócz aktualnej masy na wadze, był wysyłany z terminala również status "NETTO"  to napis "NETTO" pojawi się obok wartości masy na wydruku. Sterownik bufora wydruku wyposażony jest w układ RTC – zegar czasu rzeczywistego – w którym przechowywana jest aktualna data oraz godzina . Wartości te pojawiają się zawsze na kwicie wydruku. Czas oraz datę można ustawiać za pomocą odpowiedniego oprogramowania podłączając urządzenie do komputera poprzez połączony kabel szeregowy z tzw przeplotem Podłącenie do komputera odbywa się poprzez męskie złącze DB9 umieszczone obok przycisku drukowania – należy uprzednio odłączyć drukarkę paragonową z tego złącza .



 PARAMETRY TECHNICZNE BUFORA WYDRUKU MBW-AT128UK



• Sygnał wejściowy - RS232 - transmisja ciągła - wyprowadzony kabel poprzez dławicę na tylnej ściance urządzenia obok
   gniazda zasilania
• Sygnały wyściowe – RS232 i RS485 - transmisja ciągła - jest to bezpośrednio powielony sygnał wejściowy z praktycznie
   przeźroczystą transmisją danych zorganizowanych bajtowo. Dopuszczalne formaty danych: 8E1/8N1/8O1. – Wyprowadzone
   na złączu żeńskim DB9 zamontowanym na tylnej ściance urządzenia obok złącza zasilania.
• Bufor może równolegle pracować jako konwerter sygnału RS232 na RS485
• Sygnał wyjściowy – RS 232 – męskie złącze DB9 umieszczone z przodu obok przycisku – wykorzystywany do podłączenia 
   drukarki paragonowej lub komputera w celu ustawień konfiguracyjnych
• Prędkość transmisji danych: 1200/2400/4800/9600/19200/38400bps.
• Temperatura pracy:od 0°C  do 50°C. Opcjonalnie możliwość zamówienia modemów na rozszerzony zakres temperatur
   pracy:od -20°C do 70°C.
• Zasilanie DC 9-12V ,prąd pobierany ok.120mA - wtyczka osiowa 5.5/2.1mm

____________________________________________________________________________

PODŁĄCZENIE  BUFORA  WYDRUKU

Na przednim panelu zamontowany został przycisk wydruku oraz męskie zzłącze DB9 służące do podłaczenia drukarki paragonowej lub alternatywnie do komputera w celu konfiguracji urządzenia. Z tyłu zaś umieszczone  zostało gniazdo zasilania oraz żeńskie złącze  DB9 służącze do podłaczenia zewnętrznego wyświetlacza wagowego lub komputera. Wyprowadzony sygnał na tym złączu jest zarówno w standardzie RS232 jak i  RS485.  Na tylnej ściance wyprowadzony jest również przewód wychodzący poprzez gumową dławicę , którym doprowadzony jest sygnał wejściowy z procesora wagowego (terminala) – standard sygnału RS232. Poniżej na rys. przedstawiony zostałł schematyczny opis podłączenia urządzeń zewnętrznych do bufora .


____________________________________________________________________________

 KONFIGURACJA  BUFORA  WYDRUKU


Bufor konfiguruje się za pomocą odpowiedniego oprogramowania dostarczanego wraz z urządzeniem - foto  obok. Należy wówczas połączyć do gniazda męskiego DB9 znajdującego się na przednim panelu bufora - obok przycisku - do złącza COM w komputerze, na którym zainstalowane jest oprogramowanie konfiguracyjne. Połączenie to należy wykonać odpowiednim kablem z tzw. przeplotem - "kabel RS232 - null modem" Następnie należy uruchomić program "konfigurator bufora drukowania". W górnej części interfejsu programu należy wybrać nr. portu COM w komputerze oraz rodzaj terminala wagowego, z którym bufor bedzie pracował. Po naciśnięciu zakładki "pobierz"można  wyświetlić w odpowiednich polach  nagłówka i stopk,i aktualne wpisy zapisane w pamieci bufora wydruku. Możemy je wówczas edytować i klawiszem " wyślij" ponownie przesłać do pamięci urządzenia. Tak zapisane pola nagłówka i stopki będą widniały na każdym wydruku drukarki paragonowej. Urządzenie zawiera również zegar czasu rzeczywistego, którego zadaniem jest umieszczenie na paragonie daty oraz czasu  w momencie wydruku. Czas i datę również można edytować w odpowiednich polach programu konfiguracyjnego a następnie przyciskiem "ustaw" uaktualnić w pamieci bufora. Wskazania zegara czasu rzeczywistego są podtrzymywane w pamieci urządzenia za pomocą odpowiedniego akumulatora, tak wiec nawet po zaniku napiecia zasilania  przez okres do max. 3 tygodni, data i czas po ponownym załączeniu , będą wyświetlane prawidłowo. Wskazania czasu i daty można również uaktualnić automatycznie poprzez naciśniecie przycisku "ustaw czas i datę z komputera". Zostaje wówczas wpisany do pamięci bufora czas systemowy z komputera. Przycisk "podgląd" służy do wyświetlenia w dodatkowym oknie końcowego podglądu wydruku na paragonie z drukarki.


____________________________________________________________________________

 poniżej.  zdjecia tylnego panela bufora


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego